je spokojený zákazník
  • Dlouhodobý strategický výzkum a vývoj
vyhledat lze název, CAS, EINECS

Tým Synthesia získal stříbro na charitativním cyklozávodu

Synthesia se ze soboty 25. 5. na neděli 26. 5. 2024 aktivně účastnila extrémního 24hodinového cyklistického závodu pod Kunětickou horou s názvem „Perníková 24.“

Cílem závodu bylo nejen poměřit své síly a užít si příjemný sportovní víkend, ale také podpořit handicapované děti a sportovce, v jejichž prospěch budou rozděleny ujeté kilometry v přepočtu na finanční prostředky darované sponzory závodu.

Naši společnost zde reprezentoval tým z SBU Energetika s názvem „Synthesia“. Sportovci ze Synthesie se na trati rozhodně neztratili a získali krásné druhé místo. Jde totiž o zkušené cyklisty, kteří se závodu neúčastnili poprvé, ale v podobném složení účastníků zde již za čtyři sezony získali všechny „drahé kovy“ a hlavně „našlapali“ už tisíce kilometrů ve prospěch Nadace 2P, která závod pořádá.

Tento již tradiční závod je koncipován tak, že se na sedmikilometrovém okruhu pod Kunětickou horou od sobotního do nedělního poledne v rámci svého týmu střídají sportovní nadšenci, kteří chtějí pomoci handicapovaným sportovcům. Ti ten den mají na stejném místě také svůj závod a jsou tak na trati společně handicapovaní i zdraví cyklisté. Start závodu a jeho zázemí byly v blízkosti restaurace Pod Kunětickou horou a okruh vedl obcemi Ráby – Brozany – Staré Hradiště – Hradiště na Písku, přičemž byl provoz ve směru závodu pro ostatní účastníky silničního provozu uzavřen.

Tým Synthesia letos zvládl úctyhodných 107okruhů, což je 760 kilometrů.