• Dlouhodobý strategický výzkum a vývoj
vyhledat lze název, CAS, EINECS

IV. ROČNÍK AGROFERT RUN

Po květnových svátcích odpočatí se sešli 12. května v Agrofert parku sportovní nadšenci i se svými rodinami, aby si užili příjemný den. Počasí na rozdíl od předešlého ročníku vyšlo na jedničku, stejnou známku a ještě podtrženou dostal organizační tým.

Na místo dorazil rekordní počet 600 registrovaných běžců různých věkových skupin. Program letošního AGROFERT Run byl obzvláště pestrý. Již od osmi hodin probíhala prezence sportovců, čekal na ně i dárek - batůžek s tričkem a pitím. Brzy poté již byli jako ve svém živlu nejmladší účastníci. Užili si malování na obličej a dětskou sport arénu neboli džungli, která sklidila obrovský úspěch. Jako obvykle zde nechyběly ani doprovodné stánky a bohaté občerstvení.

Před desátou hodinou finanční ředitelka naší společnosti Ing. Dagmar Šefčíková, MBA odstartovala dětské běhy na tratích 200, 300, 600 a 1 000 metrů, rozdělených dle věkových kategorií. V cíli na ty nejrychlejší čekala odměna – medaile, gratulace od vedení Synthesie a sladkosti od potravinářských firem koncernu AGROFERT, a.s.

Následně už byli na startu přítomni účastníci všech věkových kategorií včetně maminek s kočárky. Byl zahájen nesoutěžní Impuls rodinný běh dlouhý přibližně jeden kilometr.

Odbilo poledne a moderátor vyhlásil hlavní běh dne – Synthesia dostihové cross country na 10 kilometrů. Tohoto nejdelšího závodu, který výstřelem odstartoval generální ředitel Ing. Josef Liška, se zúčastnilo 170 sportovců, o které bylo během závodu i v cíli postaráno kvalitním občerstvením a za sportovní výkon hodný obdivu si navíc každý běžec pochutnal na vynikajícím guláši.

Absolutně nejrychlejším závodníkem se stal Jáchym Kovář z Budislavi s vynikajícím časem 32:06.

Letošní čtvrtý ročník AGROFERT Run se organizátoři rozhodli zatraktivnit vyhlášením nejrychlejšího běžce ze Synthesie. A tím se stal Jakub Mitáš, který do cíle dorazil v krásném čase 41:36 (byl neoficiálním vítězem mezi závodníky ze Synthesie již v loňském roce, pozn.). Gratulujeme!

Výsledky desetikilometrového běhu vyhlásil generální ředitel Synthesie Ing. Josef Liška. Součástí závěrečné oficiální části programu bylo i předání šeku jako výtěžku z akce a daru Nadace AGROFERT ženskému mládežnickému basketbalovému klubu BK Studánka.

A kdo nevyhrál v běhu, měl šanci získat cenu v bohaté závěrečné tombole. Dle atmosféry na místě a ohlasů zúčastněných se akce povedla a všichni již se těší na další ročník všelidového běhu AGROFERT Run.